Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 07.07.2021

LOGO e-Defter uygulaması ile gerekli belgelerin kayıt altına alınarak kontrolünün sağlanması dijital ortamda kayıtların tutulması mümkündür. Hazırlanmış ve güvenli bir şekilde kaydı olmuş olan dosyaların Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletimi de kolaylıkla sağlanmalıdır. 

LOGO Yazılım çözümleri ile sistemlerin ilerletilmesi için pek çok çözüm geliştirilmektedir. Bu çözümler ile sistemlerin daha hızlı, verimli ve güvenilir bir şekilde ilerleme sağlayacağı düşünülmektedir.

 

e-Defter Avantajları Nelerdir?

LOGO e-Defter kullanımı ile belgelerin hazırlanması, belgelerin basımı ve kayıt işlemleri gibi durumlar için gerekli maliyetlerin azaltılması sağlanmaktadır. LOGO e-Defter ile raporların oluşturulması ve gerekli kontrollerin sağlanması oldukça kolaydır. Dijital ortamda kayıtlar güvenilir bir şekilde tutulabilmektedir.

 Her an zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde iletişimin sağlanması, gönderim işleminin sağlanması önem taşımaktadır. Ayrıca gerekli entegrasyon işlemlerinin yapılarak diğer hizmetler ile entegre ilerleme sağlanması işlemlerin hızlı ve güvenli şekilde ilerlemesine destek olmaktadır. e-Fatura, e-Arşiv gibi hizmetler ile ilerleme sağlanarak sağlıklı bir süreç analizi sağlanmış olunacaktır.

 

e-Defter Kullanımında Öne Çıkan Noktalar

Dosyalarınızın güvenilir bir şekilde saklanmasına yardımcı olmaktadır. İşlemlerinizi ilerletirken kağıt ve mürekkep masraflarına ek olarak noter işlemlerine gerek kalmaksızın dijital ortamda sürecin ilerletilmesi sağlanmaktadır. Dosya çıktı alınmasına gerek kalmamaktadır. Arşiv maliyeti azaltılarak tasarruf sağlanmaktadır.  Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından uyumlu entegrasyonlar sağlanarak süreç analizleri sağlanmış olunmaktadır. e-Defter ile kayıtlarının tutulması zorunlu olan dosyaların erişimi oldukça kolaydır. 

 

Kimler e-Defter Kullanabilir?

LOGO e-Defter kullanımı her sistemin tercihi doğrultusunda ilerleme gösterebilmektedir. LOGO ERP çözümlerini kullanmayan kişiler de LOGO e-Defter kullanımını tercih edebilmektedir. 

 

e-Defter’e Nasıl Başvurulur?

e-Defter kullanımını tercih etmek isteyen işletmeler öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığına yazılı başvuruda bulunmalıdırlar. Başvuruları onaylandıktan sonra alınması gerekilen Mali Mühür veya Elektronik Sertifikası’nın sisteme yüklü olması gerekilmektedir. Kamu Sertifikasyon Merkezi web sitesinden de Zaman Damgası programının sisteme yüklenmesinin ardından LOGO e-Defter Çözümü kullanılabilir.

2021 © Ekol Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri