Bekleme Ekranından Çık
Thumbnail
  • 07.07.2021

Elektronik ortamda hazırlanan ve iletimi sağlanan faturalar ile LOGO Yazılım olarak sizlere gerekli bilgi akışlarını sunmaktayız. Alanında uzman ekiplerimiz ile sizlere gerekli destek sürecini sunarak ilerleme göstermenize destek olmaktayız. e-Fatura avantajlarını yakalayarak işletmelerinizin gelişiminde teknolojik ilerleme süreçlerinizi takip etmenize yardımcı olmaktayız.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlarca belirlenen düzen ile faaliyete geçen e-Fatura ile işlemlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde ilerletebilmektesiniz. Mevzuata uygun olarak hazırlanan e-Fatura ile faturaların elektronik ortamda oluşturulması, düzenlenmesi ve iletilmesi mümkündür. İstenildiği vakit güncelleme imkanı verilerek gerekli düzenlemelerin oluşması da sağlanmaktadır. 

 

e-Fatura Avantajları

LOGO Yazılım e-Fatura avantajları ile yüksek hız, düşük maliyet mümkün olmaktadır. Kağıt fatura oluşumu ve iletiminde yaşanabilecek sorunlar LOGO Yazılım e-Fatura ile en aza indirilmektedir. Kağıt kullanım maliyetini kaldırmakla beraber faturaların depolanması ve iletimi gibi fiziksel anlamda maliyet gerektirebilecek durumları ortadan kaldırmaktadır. Maliyet yanında çevre dostu olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

e-Fatura Kullanmalı Mıyım?

e-Fatura kullanımı gönüllü ve bazı işletmeler için zorunlu olarak başvurulmaktadır.  e-Fatura kullanım zorunluluğu kapsamında olan mükellefler şu şekilde sıralanabilmektedir:

01.07.2020 tarihinden bu yana kapsam içerisinde olan işletmelerin e-Fatura uygulamasına dahil olmaları gerekmektedir. Ek olarak komisyoncu veya tüccar olarak sebze ve meyve ticareti ile iştigal eden mükellefler 01.01.2020 tarihinden itibaren e-Fatura kullanımına geçmeleri gereklidir.

2018 ve devam eden senelerde brüt satış rakamları 5.000.000 TL ve üzeri olanlar EPDK lisansı olanlar ÖTV ye tabi bazı malları imal, inşaa veya ithal edenler İnternet üzerinden aracılık hizmeti verenler Komisyoncu veya Tüccar olarak sebze ve meyve ticareti ile iştigal eden mükellefler için de e-Fatura kullanımı zorunlu olmaktadır.

LOGO e-Fatura kullanım platformuna kolayca erişimi sağlanabilmektedir.

 

e-Fatura Kullanmak İstiyorum

Eğer e-Fatura kullanmak isteyen bir işletme öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığına yazılı başvuruda bulunmaktadır. Başvuru onayını almasının ardından, ilgili Tüzel Kişiler için Mali Mühür Sertifikası alınması gerekilmektedir. Eğer işletme değil de kişisel olarak başvuru sağlanması gerekiyor ise gerçek kişiler için ise e-İmza'nın bulunması yeterlidir. (Gerçek Kişiler de isterlerse faturalarını mali mühür ile imzalayabilir.) Her kullanıcı, e-Fatura uygulaması üzerinde kendine ait bir kullanıcı hesabı oluşturmaktadır. 

 

 

2021 © Ekol Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri